Jak na financování bydlení

Porovnáváte možnosti pro financování vašeho nového bydlení? Zvažujete úvěr ze stavebního spoření nebo hypotéku? Pomohu vám v lepší orientaci.

Financování vlastního bydlení je dnes obvykle dlouhodobá záležitost. Existuje široká nabídka hypoték a úvěrů a protože jsou s financováním spojena i různá rizika, je vhodné tento životní krok dobře promyslet. Pokusím se vám to níže objasnit.

Stavební spoření - výhody a nevýhody

Úvěr ze stavebního spoření je vhodný použít většinou při nižších částkách a táké v případě, že máme již dříve uzavřenou smlouvu o stavebním spoření a spoříme na ni.

Výhodou je, že do určité částky (dnes je to 400 000 Kč – 800 000 Kč) můžete získat úvěr zcela bez zajištění. Další výhodou jsou úroky dané na celou dobu splatnosti a možnost mimořádných splátek.

Nevýhodou je naopak nutnost naspoření určité částky, kratší doba splatnosti oproti hypotéce a tím i vyšší měsíční splátka. Existuje ještě tzv. překlenovací úvěr, který lze čerpat ihned bez naspořené částky. Tento úvěr je ale podstatně dražší.

Hypotéční úvěr - výhody a nevýhody

Hypotéční úvěr je vždy zajištěný nemovitostí (ať už financovanou nebo i jinou). Většina bank je dnes ochotna půjčit až do 100% hodnoty nemovitosti, ale není to optimální varianta. Je zde pak vyšší úroková sazba. Optimální výše hypotéky je do 85 % hodnoty nemovitosti.

Úrokové sazby jsou dnes velice nízké a odvíjí se především od délky fixace, která bývá většinou 3 – 5 let. Výhodou je možnost navolit si splátku podle délky splatnosti úvěru. To je vhodné především u mladých a méně bonitních rodin, aby splátka neznamenala moc velký podíl na měsíčních výdajích a zároveň zůstal prostor pro tvorbu finanční rezervy.

Relativní nevýhodou je, že po ukončení fixace neznáme další úrokovou sazbu. Tu nám banka vždy sdělí před koncem fixace. S bankou je možné „licitovat“ nebo hypotéku refinancovat u konkurence. Proto je vhodné se na tuto situaci připravit včas a nechat si udělat několik nabídek.

Pro úvěry všeobecně platí, že musíme prokázat schopnost splácet úvěr, mít určité zajištění, ať už bonitním ručitelem nebo nemovitostí, která musí splňovat dostatečnou hodnotu dle požadavků banky. 

Jak a jakou hypotéku si vybrat?

Vím, že současný trh hypoték je celkem nepřehledný a možná, že i vy se svým partnerem teď řešíte otázku, co je pro vás nejlepší. Není to jednoduché, ale rád vám pomohu se v této oblasti zorientovat. Moje dlouholeté zkušenosti vás osvobodí od bezesných nocí a zodpovědně vás přivedou až ke dveřím vašeho nového domova.

Možná teď váháte a říkáte si, že si všechny nabídky raději porovnáte se svým partnerem sami. Ano, to určitě můžete. Je jich opravdu hodně, to mi věřte. Hypotékami se zabývám každý pracovní den už téměř 10 let a vím, že najít na internetu vše potřebné a nebo oběhnout všechny banky stojí spoustu času. Pro mě je to čas pracovní, ale vy svůj volný čas můžete prožít příjemněji.

Mé pomoci využily již desítky mladých rodin. Pevně věřím, že jsem je nezklamal. Svědčí o tom jejich úsměvy a mnohdy i další spolupráce v oblasti financí. Rád pomohu i vám. Stačí jen vyplnit následující formulář. Odesláním formuláře nic neriskujete.

Začít můžete už teď! Vaše vysněné bydlení bude zase o krok blíž!

Po přijetí daného formuláře vám zavolám a společně si dohodneme nezávaznou schůzku. Pak budete mít čas si vše promyslet a rozhodnout se pro řešení, které vám bude nejvíce vyhovovat.

 

Jak vám můžeme pomoci

Naše reference

Martina Šimáčková, Brno
Martina Šimáčková, Brno

Vyhovuje mi profesionální a zároveň pohodový přístup pana Matějky a to jak při řešení finančních závazků či pojištění, tak i při jednotlivých konzultacích a návrzích.

Martin Soldán, Prostějov
Martin Soldán, Prostějov

Ing. Matějka mi pomohl v době, kdy jsem měl volný větší finanční obnos a nevěděl jsem, jak jej nejlépe zhodnotit. Dal jsem na jeho rady a zainvestoval do světových fondů.

Další reference


Podívejte se na náš blog

Bankovní a nebankovní úvěry

20. 05. 2014, Zdeněk Matějka

Bankovní a nebankovní úvěry – Víte, jaké jsou rozdíly? Kdo se k nám chová férově a kdo chce jen rychle vydělat? Inspirací mi byl tento článek na  www.penize.cz: Daniel Hůle: Pět nebankovních… Číst na blogu »

Americká versus Australská hypotéka

15. 04. 2014, Zdeněk Matějka

Americká versus Australská hypotéka – mají tyto dva typy úvěrů něco společného? Co skrývají jejich záhadné názvy a k čemu je můžeme využít? Ano, jedno společné tyto hypotéky mají. A to, že… Číst na blogu »

Další články na blogu


© 2021 Zajištěná budoucnost – řešení vašich financí

Vytvořeno pomocí WebLocalBusiness