Úspory

Máte vytvořenu dostatečnou finanční rezervu? Jak velká by měla být a proč? Výše se odvíjí od vašich měsíčních příjmů a nákladů a jejím důvodem je ochránit vás před nenadálými výdaji.

V poslední době se hodně hovoří o úsporách. Setkáváme se s nabídkami dodavatelů elektřiny a plynu, jsme bombardováni nabídkami úsporných žárovek, spotřebičů, zateplujeme domy, měníme stará okna za nová, šetříme, kde se dá. Já však chci hovořit o úsporách trochu jinak.

Půjčky nebo rezervy?

V životě nastávají situace, kdy potřebujeme rychle menší, či větší sumu peněz. Ať už se nám pokazí auto, domácí spotřebiče nebo přijde výpadek příjmů. Potom nastává problém, kde vzít ihned peníze. Bohužel se stává, že to často řešíme rychlými půjčkami, spotřebitelskými úvěry nebo využijeme kontokorent. Tahle varianta je však drahá a může nás dostat do problémů a to především, pokud se tato situace opakuje v krátkém časovém horizontu.

Jak si vytvořit finanční rezervu?

Vytvořte si krátkodobou likvidní rezervu, která vás ochrání před těmito situacemi. Nejlepší je založit si spořící účet, který je bez poplatků, alespoň trochu se zhodnocuje a umožňuje nám okamžitý přístup k penězům. Tato rezerva by měla být ve výši alespoň tří, ale raději šesti měsíčních nákladů.

Další ochranou před nenadálými situacemi, jako je pracovní neschopnost, ať už vlivem úrazu či nemoci, je správně nastavené rizikové pojištění.

Určitě je vhodné tvořit i dlouhodobé rezervy, já však považuji za nejdůležitější mít alespoň nějaké peníze ihned k dispozici. Tím by měl začít každý jednotlivec nebo rodina, a klidně můžete začít spořením malých částek, třeba do prasátka :-)

Chcete poradit, jak si správně vytvořit finanční rezervy?

Mých rad a pomoci využily již desítky klientů a rodin. Pevně věřím, že jsem splnil jejich požadavky. Svědčí o tom jejich úsměvy a na tváři a svoji důvěru mi projevují mnohdy i další popptávkou po mých službách a vzájemnou spoluprácí. Rád v této oblasti pomohu i vám. Stačí jen vyplnit následující formulář. Odesláním formuláře nic neriskujete.

Začít můžete už teď! Začněte si spořit již dnes!

Po přijetí daného formuláře vám zavolám a společně si dohodneme nezávaznou schůzku. Pak budete mít čas si vše promyslet a rozhodnout se pro řešení, které vám bude nejvíce vyhovovat.

 

Jak vám můžeme pomoci

Naše reference

Martina Šimáčková, Brno
Martina Šimáčková, Brno

Vyhovuje mi profesionální a zároveň pohodový přístup pana Matějky a to jak při řešení finančních závazků či pojištění, tak i při jednotlivých konzultacích a návrzích.

Martin Soldán, Prostějov
Martin Soldán, Prostějov

Ing. Matějka mi pomohl v době, kdy jsem měl volný větší finanční obnos a nevěděl jsem, jak jej nejlépe zhodnotit. Dal jsem na jeho rady a zainvestoval do světových fondů.

Další reference


Podívejte se na náš blog

Bankovní a nebankovní úvěry

20. 05. 2014, Zdeněk Matějka

Bankovní a nebankovní úvěry – Víte, jaké jsou rozdíly? Kdo se k nám chová férově a kdo chce jen rychle vydělat? Inspirací mi byl tento článek na  www.penize.cz: Daniel Hůle: Pět nebankovních… Číst na blogu »

Americká versus Australská hypotéka

15. 04. 2014, Zdeněk Matějka

Americká versus Australská hypotéka – mají tyto dva typy úvěrů něco společného? Co skrývají jejich záhadné názvy a k čemu je můžeme využít? Ano, jedno společné tyto hypotéky mají. A to, že… Číst na blogu »

Další články na blogu


© 2021 Zajištěná budoucnost – řešení vašich financí

Vytvořeno pomocí WebLocalBusiness